Η πιο γλυκιά νίκη του Κέρκη Μαραθοκάμπου Σάμου…. μέχρι την επόμενη. Νίκησε 3-2 σετ την ΑΕΚ

Απογοήτευσαν οι Κροάτες

Με τα γκολ στο ντέρμπι μίσους!

Γράφει ο Αντώνης Κόκκινος Τα πιο ψαγμένα προγνωστικα στοιχηματος για σημερα Θα το κάνω για γούρι μου φαίνεται να γράφω τη στήλη πριν γίνει το

Σύλληψη υπόπτου για τη δολοφονία του Λεωνίδα Χατζημιχάλη

Ελεύθερος με περιοριστικούς όρους ο φερόμενος ως δράστης της δολοφονίας του Λεωνίδα Χατζημιχάλη

Ανακοινώθηκε η απόφαση (βούλευμα), για την υπόθεση του φερόμενου ως δράστη της δολοφονίας του Λεωνίδα Χατζημιχάλη από το Παλαιόκαστρο, ο οποίος αφέθηκε ελεύθερος με περιοριστικούς

Ήταν ίσως η πιο γλυκιά νίκη για την ομάδα του Κέρκη Μαραθοκάμπου έστω και αν πήρε μόνο τους δύο βαθμούς του τάι μπρέικ στο παιχνίδι με την ΑΕΚ που διεξήχθη το Σάββατο βράδυ (10/12) στο κλειστό γυμναστήριο Πυθαγορείου.

Αν κάποιος διαβάσει τους πόντους των σετ θα καταλάβει ότι ήταν ένα φανταστικό παιχνίδι, πλήν  του τρίτου σετ όπου το πήρε εύκολα η ΑΕΚ και του τέι μπρέικ όπου μίλησε η ψυχή του γηπεδούχου Κέρκη.

Η ομάδα του Κέρκη, έδειξε την ποιότητά της και την ψυχραιμία που περνά ο προπονητής Αντώνης Παπαδόπουλος στους παίκτες του, όταν αυτό χρειάζεται. Ειδικά στο πρώτο και στο τρίτο σετ (όπου ήταν και τα πλέον αμφίρροπα), οι παίκτες του Κέρκη έβρισκαν τον τρόπο να είναι μπροστά.

Από την άλλη πλευρά η ΑΕΚ το πάλεψε το παιχνίδι, δεν το παράτησε, είχε σε πολύ καλή μέρα τον Μπαρμπούνη, Ρούση, Μελλέ (πρώην παίκτες του Κέρκη).

Όσοι παίκτες χρησιμοποιήθηκαν για τον Κέρκη, έδωσαν ότι καλύτερο μπορούσαν και μαζί με τους φιλάθλους από την κερκίδα, πήραν το παιχνίδι και τους δύο πόντους.

Ο Κέρκης σε πέντε αγώνες έχει σημειώσει 4 νίκες και μία ήττα, αυτήν από την Καλαμάτα στην έδρα του (2-3 σετ), ενώ έχει κάνει και το ρεπό του.

Την ερχόμενη αγωνιστική (7η) ο Κέρκης αγωνίζεται στο Κατσάνειο Κλειστό Γυμναστήριο, όπου αντιμετωπίζει τον Ηρακλή (Σάββατο 17/12 18:00).

Α.Σ. Κέρκης – Α.Ε.Κ. 3-2 (27-25, 24-26, 18-25, 26-24, 15-9)
Διαιτητές: Φραγκάκης, Οικονόμου Β., Παρατηρητής: Μαυρικίδης.

Α.Σ. ΚΕΡΚΗΣ (Αντώνης Παπαδόπουλος): Τουρνάκης 8 (4/8 επ., 4 μπλοκ), Νικολάκης 1 (1 μπλοκ), Χαντ 25 (21/52 επ., 4 μπλοκ), Καπετανίδης 28 (22/37 επ., 2 άσσοι, 4 μπλοκ,. 48% υπ.-19% άριστες), Καρατζάς 4 (3/7 επ., 1 μπλοκ), Εφραιμίδης 17 (16/32 επ., 1 μπλοκ, 55% υπ.-36% άριστες) / Καρασαββίδης (λ, 57% υπ.-31% άριστες), Φραγκιαδάκης (λ), Κουτσομύτης, Αναγνωστόπουλος, Σπυριούνης 2 (2/6 επ.).

Α.Ε.Κ. (Άκης Χατζηαντωνίου): Ράμος 9 (6/11 επ., 1 άσσο, 2 μπλοκ), Μελλές 8 (4/12 επ., 1 άσσο, 3 μπλοκ), Ρούσης 3 (3 μπλοκ), Παλέντζας 17 (13/39 επ., 1 άσσο, 3 μπλοκ), Μπαρμπούνης 25 (21/43 επ., 4 μπλοκ, 44% υπ. – 14% άριστες), Μπατατζίμ 21 (21/45 επ., 1 μπλοκ, 42% υπ. – 12% άριστες) / Αχιλλεόπουλος (λ, 37% υπ. – 05% άριστες), Πολυχρονιάδης (λ, 44% υπ. – 12% άριστες), Κονίδης.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ

Με το δίποντο του Άρη έκλεισε η αυλαία της 6ης αγωνιστικής της Pre League ανδρών, που τον έφερε στην 5η θέση με 8 βαθμούς, ενώ ο Αιγιαλέων με τον βαθμό που απέσπασε έφτασε τους 6.

Α.Σ. Άρης – Α.Ο. Αιγιαλέων 3-2 (21-25, 25-19, 22-25, 25-22, 15-11)