Μεγάλη νίκη στα play-off για την ομάδα του Κέρκη, σπάζοντας την έδρα του Αριστοτέλη Σκύδρας

Απογοήτευσαν οι Κροάτες

Με τα γκολ στο ντέρμπι μίσους!

Γράφει ο Αντώνης Κόκκινος Τα πιο ψαγμένα προγνωστικα στοιχηματος για σημερα Θα το κάνω για γούρι μου φαίνεται να γράφω τη στήλη πριν γίνει το

Κοινωνικές δράσεις της ΣΑΕΚ (Σχολή Ανώτερης Επαγγελματικής Κατάρτισης Σάμου)

Άλλη μια κοινωνική δράση της ΣΑΕΚ – Σχολής Ανώτερης Επαγγελματικής Κατάρτισης  Σάμου (πρώην ΙΕΚ) συνεχίστηκε την περασμένη εβδομάδα όπου σπουδαστές και καθηγητές του τμήματος Τεχνικός

Πολύ μεγάλη εμφάνιση για την ομάδα βόλεϊ του Κέρκη. Παίζοντας μαχητικά και προπαντός έξυπνα, κατέκτησε μια μεγάλη νίκη στην έδρα του Αριστοτέλη Σκύδρας με 1-3 σετ (25 -22, 13-25, 18-25, 15- 25)  «σπάζοντας» την έδρα, κάτι που τον κάνει το αδιαφιλονίκητο φαβορί ώστε να περάσει στην επόμενη φάση των play – off, αρκεί φυσικά την ερχόμενη Τετάρτη (05/04 – 19:00) στο κλειστό γυμναστήριο Βαθέος να νικήσει την ομάδα της Σκύδρας και να κάνει δύο (2) τις νίκες.

Κάτι που αναμένεται να γίνει εφ’ όσον το γήπεδο θα είναι «καμίνι».

Από την ομάδα του Κέρκη δεν υστέρησε κανείς (απ΄όσους χρησιμοποιήθηκαν), αλλά θα πρέπει να εξάρουμε την απόδοση του Σπύρου Μπαρμπούνη, όπου κάθε κάρφωμά του ήταν κίνδυνος – θάνατος και δεν μπορούσε να αντιμετωπισθεί εύκολα.

Και φυσικά ο μεγάλος μαέστρος του Κέρκη, ο προπονητής κ. Αντώνης Παπαδόπουλος, ψύχραιμος καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, μπλόκαρε τα ατού της τοπικής ομάδας.

Η ομάδα του Κέρκη κατάφερε να κερδίσει και το θερμό κοινό της συνάντησης που με κάθε τρόπο εμψύχωνε την ομάδα του Αριστοτέλη.

Ο αγώνας στο 4ο σετ διεκόπη για μερικά λεπτά, ώστε ο α’ διαιτητής του αγώνα κ. Βασιλειάδης να κάνει τις απαραίτητες διαβουλεύσεις με τη Γραμματεία του αγώνα.

Στον δεύτερο αγώνα η Καλαμάτα νίκησε τον Άθλο Ορεστιάδας με 3-1 σετ (23 – 25, 25 – 16, 25 – 19, 26 – 24).