Πρωταθλήτριες βόλεϊ στην κατηγορία τους οι κορασίδες του Ιωνικού Καρλοβάσου

Πανάξια πρωταθλήτριες για τη σεζόν 2016 – 2017 στέφθηκαν οι κορασίδες του Ιωνικού Καρλοβάσου όπου στον τρίτο αγώνα που χρειάσθηκε ν’ αντιμετωπίσουν τη φιναλίστ Αναγέννηση, νίκησαν με 0-3 σετ στο κλειστό γυμναστήριο Σάμου το απόγευμα του Σαββάτου (18/03).

00IonikosChampion02

Να υπενθυμίσουμε ότι στους δύο πρώτους αγώνες κάθε ομάδα είχε πετύχει από μία νίκη με σκορ 3-2, ενώ στον τρίτο αγώνα η ομάδα του Ιωνικού, σαφώς καλύτερη σε όλους τους τομείς και με λιγότερα λάθη επικράτησε με 0-3 σετ. Τα σετ 19-25 (26’), 19-25 (24΄), 18-25 (24’).

Αρκετοί φίλαθλοι βρέθηκαν στο κλειστό γυμναστήριο Σάμου και χειροκρότησαν τις προσπάθειες των αθλητριών, αθλήτριες που απέδειξαν ότι το βόλεϊ κορασίδων, βρίσκεται σε υψηλά επίπεδα.

Η ομάδα του Ιωνικού Καρλοβάσου θα εκπροσωπήσει το Νομό στα μπαράζ των αγώνων Αιγαίου.

00IonikosChampion03

Για τις απονομές στο κλειστό γυμναστήριο Σάμου βρέθηκαν η πρόεδρος του ΔΟΠΠΟΝΑΣ κα Άννη Ανδρεάδη, το μέλος του ΔΟΠΠΟΝΑΣ κ. Νίκος Σβερκίδης, ο πρόεδρος της Δημοτικής Κοινότητας Σαμίων κ. Δημήτρης Βογιατζής και ο πρόεδρος της Δημοτικής Κοινότητας Καρλοβάσου κ. Μανώλης Μαθιός. Επίσης στ’ αξιοσημείωτα του τελικού ότι για πρώτη φορά, σφύριξαν αξιολογημένοι διαιτητές που λαμβάνουν μέρος στα εθνικά πρωτάθληματα βόλεϊ.