Στους παρακάτω πίνακες μπορείτε να διαβάσετε τα αεροπορικά και ακτοπλοϊκά δρομολόγια από και προς Σάμο, από και προς διάφορους προορισμούς.
Αναχωρήσεις από Σάμο για Πειραιά (Από 01/11/2016 έως 28/02/2017)
ΗΜΕΡΑ | ΠΛΟΙΟ | ΩΡΑ | ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ |
ΤΡΙΤΗ | ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ | 03:00 | ΒΑΘΥ – ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ – ΕΥΔΗΛΟ – ΜΥΚΟΝΟ – ΣΥΡΟ – ΠΕΙΡΑΙΑ |
ΠΕΜΠΤΗ | ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ | 12:45 | ΒΑΘΥ – ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ – ΦΟΥΡΝΟΙ – ΑΓ. ΚΗΡΥΚΟ – ΜΥΚΟΝΟ – ΣΥΡΟ – ΠΕΙΡΑΙΑ |
ΚΥΡΙΑΚΗ | ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ | 12:45 | ΒΑΘΥ – ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ – ΦΟΥΡΝΟΙ – ΕΥΔΗΛΟ – ΜΥΚΟΝΟ – ΣΥΡΟ – ΠΕΙΡΑΙΑ |
Αναχωρήσεις από Πειραιά για Σάμο (Από 01/11/2016 έως 28/02/2017)
ΗΜΕΡΑ | ΠΛΟΙΟ | ΩΡΑ | ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ |
ΔΕΥΤΕΡΑ | ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ | 16:00 | ΠΕΙΡΑΙΑ – ΣΥΡΟ – ΜΥΚΟΝΟ – ΕΥΔΗΛΟ – ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ – ΒΑΘΥ |
ΤΡΙΤΗ | ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ | 16:00 | ΠΕΙΡΑΙΑ – ΣΥΡΟ – ΜΥΚΟΝΟ – ΑΓ. ΚΗΡΥΚΟ – ΦΟΥΡΝΟΙ – ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ – ΒΑΘΥ |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ | 16:00 | ΠΕΙΡΑΙΑ – ΣΥΡΟ – ΜΥΚΟΝΟ – ΕΥΔΗΛΟ – ΦΟΥΡΝΟΙ – ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ – ΒΑΘΥ |
Σάμος – Νησιά Βορείου Αιγαίου – Καβάλα (Από 01/11/2016 έως 28/02/2017)
Αναχωρήσεις από Σάμο
ΔΙΑΔΡΟΜΗ | ΔΕΥΤ | ΤΡΙΤ | ΤΕΤΑΡΤ | ΠΕΜΠ | ΠΑΡΑΣ | ΣΑΒΒ | ΚΥΡ |
ΣΑΜΟ – ΚΑΒΑΛΑ | 04:00 | 04:00 | |||||
ΣΑΜΟ – ΛΕΣΒΟ | 04:00 | 04:00 | |||||
ΣΑΜΟ – ΧΙΟ | 04:00 | 04:00 | |||||
ΣΑΜΟ – ΛΗΜΝΟ | 04:00 | 04:00 |
Αναχωρήσεις προς Σάμο
ΔΙΑΔΡΟΜΗ | ΔΕΥΤ | ΤΡΙΤ | ΤΕΤΑΡΤ | ΠΕΜΠ | ΠΑΡΑΣ | ΣΑΒΒ | ΚΥΡ |
ΚΑΒΑΛΑ – ΣΑΜΟ | 21:30 | 21:30 | |||||
ΛΕΣΒΟ – ΣΑΜΟ | 06:45 | 06:45 | |||||
ΧΙΟ – ΣΑΜΟ | 09:30 | 09:30 | |||||
ΛΗΜΝΟ – ΣΑΜΟ | 01:20 | 01:20 |
Πτήσεις από Σάμο για Αθήνα
ΔΕΥΤΕΡΑ | ΤΡΙΤΗ | ΤΕΤΑΡΤΗ | ΠΕΜΠΤΗ | ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | ΣΑΒΒΑΤΟ | ΚΥΡΙΑΚΗ | |
OLYMPIC | 08:20 | 08:20 | 08:20 | ||||
13:35 | 13:35 | ||||||
16:25 | 16:25 | 16:25 | 16:25 | 16:25 | |||
ASTRA | 16:20 | 17:15 | 17:15 |
Πτήσεις από Αθήνα για Σάμο
ΔΕΥΤΕΡΑ | ΤΡΙΤΗ | ΤΕΤΑΡΤΗ | ΠΕΜΠΤΗ | ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | ΣΑΒΒΑΤΟ | ΚΥΡΙΑΚΗ | |
OLYMPIC | 07:00 | 07:00 | 07:00 | ||||
12:15 | 12:15 | 12:15 | |||||
15:05 | 15:05 | 15:05 | 15:05 | 15:05 | |||
ASTRA | 15:00 | 15:55 | 15:55 |
Τοπικές πτήσεις από Σάμο
ΔΙΑΔΡΟΜΗ | ΔΕΥΤΕΡΑ | ΤΡΙΤΗ | ΤΕΤΑΡΤΗ | ΠΕΜΠΤΗ | ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | ΣΑΒΒΑΤΟ | ΚΥΡΙΑΚΗ | |
ΘΕΣ/ΝΙΚΗ | ASTRA | 15:35 | 15:35 | |||||
SKY | 17:20 | 13:50 | 14:50 | 12:20 | ` | |||
ΟΑ | 13:55 | 13:55 | ||||||
ΛΕΣΒΟ | 10:50 | 10:50 | ||||||
ΧΙΟ | 10:50 | 10:50 | ||||||
ΡΟΔΟ | 16:55 | 16:55 | ||||||
ΛΗΜΝΟ | 10:50 | 10:50 | ||||||
ΗΡΑΚΛΕΙΟ |
Τοπικές πτήσεις προς Σάμο
ΔΙΑΔΡΟΜΗ | ΔΕΥΤΕΡΑ | ΤΡΙΤΗ | ΤΕΤΑΡΤΗ | ΠΕΜΠΤΗ | ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | ΣΑΒΒΑΤΟ | ΚΥΡΙΑΚΗ | |
ΘΕΣ/ΝΙΚΗ | ASTRA | 13:45 | 13:45 | |||||
SKY | 15:30 | 12:00 | 13:00 | 10:30 | ` | |||
ΟΑ | 12:30 | 12:30 | ||||||
ΛΕΣΒΟ | 15:05 | 15:05 | ||||||
ΧΙΟ | 16:00 | 16:00 | ||||||
ΡΟΔΟ | 09:35 | 09:35 | ||||||
ΛΗΜΝΟ | 14:00 | 14:00 | ||||||
ΗΡΑΚΛΕΙΟ |
Δρομολόγια Ικαρίας – Φούρνων με το «ΠΑΝΑΓΙΑ ΘΕΟΤΟΚΟΣ»
ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΠΕΜΠΤΗ
ΛΙΜΑΝΙ | ΑΦΙΞΗ | ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ |
ΦΟΥΡΝΟΙ | 07:00 | |
ΘΥΜΑΙΝΑ | 07:05 | 07:15 |
ΧΡΥΣΟΜΗΛΙΑ | 07:35 | 07:45 |
ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ | 09:10 | 15:00 |
ΧΡΥΣΟΜΗΛΙΑ | 16:25 | 16:35 |
ΘΥΜΑΙΝΑ | 16:55 | 17:05 |
ΦΟΥΡΝΟΙ | 17:10 |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΛΙΜΑΝΙ | ΑΦΙΞΗ | ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ |
ΦΟΥΡΝΟΙ | 17:00 | |
ΘΥΜΑΙΝΑ | 18:40 |
ΣΑΒΒΑΤΟ
ΛΙΜΑΝΙ | ΑΦΙΞΗ | ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ |
ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ | 07:00 | |
ΦΟΥΡΝΟΙ | 08:40 | 08:50 |
ΘΥΜΑΙΝΑ | 08:55 | 09:05 |
ΑΓΙΟΣ ΚΗΡΥΚΟΣ | 09:50 | 14:00 |
ΘΥΜΑΙΝΑ | 14:45 | 14:55 |
ΦΟΥΡΝΟΙ | 15:00 | 15:10 |
ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ | 16:50 | 17:00 |
ΦΟΥΡΝΟΙ | 18:40 |
ΚΥΡΙΑΚΗ
ΛΙΜΑΝΙ | ΑΦΙΞΗ | ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ |
ΦΟΥΡΝΟΙ | 07:00 | |
ΑΓΙΟΣ ΚΗΡΥΚΟΣ | 07:50 | 08:00 |
ΘΥΜΑΙΝΑ | 08:45 | 08:55 |
ΦΟΥΡΝΟΙ | 09:00 | 09:10 |
ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ | 10:50 | 15:00 |
ΦΟΥΡΝΟΙ | 16:40 | 16:50 |
ΘΥΜΑΙΝΑ | 16:55 | 17:05 |
ΑΓΙΟΣ ΚΗΡΥΚΟΣ | 17:50 | 18:00 |
ΦΟΥΡΝΟΙ | 18:50 |
ΝΗΣΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΣ
ΛΙΜΑΝΙ | ΑΦΙΞΗ | ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ |
ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΓΡΑΜΜΗ ΣΑΜΟΥ) Κάθε δεκαπέντε προσέγγιση στο Φαρμακονήσι |
||
ΚΑΛΥΜΝΟΣ | 06:00 | |
ΛΕΡΟΣ | 07:25 | 07:40 |
ΛΕΙΨΟΙ | 08:45 | 08:55 |
ΠΑΤΜΟΣ | 09:45 | 10:00 |
ΑΡΚΙΟΙ | 10:50 | 11:00 |
ΑΓΑΘΟΝΗΣΙ | 12:05 | 12:15 |
ΠΥΘΑΓΟΡΕΙΟ | 13:30 | 15:30 |
ΑΓΑΘΟΝΗΣΙ | 16:50 | 17:00 |
ΑΡΚΙΟΙ | 18:05 | 18:15 |
ΠΑΤΜΟΣ | 19:05 | 19:20 |
ΛΕΙΨΟΙ | 20:10 | 20:20 |
ΛΕΡΟΣ | 21:25 | 21:35 |
ΚΑΛΥΜΝΟΣ | 23:00 | Δ |
ΤΕΤΑΡΤΗ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΚΗ (ΓΡΑΜΜΗ ΣΑΜΟΥ) | ||
ΛΙΜΑΝΙ | ΑΦΙΞΗ | ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ |
ΚΑΛΥΜΝΟΣ | 06:00 | |
ΛΕΡΟΣ | 07:25 | 07:40 |
ΛΕΙΨΟΙ | 08:45 | 08:55 |
ΠΑΤΜΟΣ | 09:45 | 10:00 |
ΑΡΚΙΟΙ | 10:50 | 11:00 |
ΑΓΑΘΟΝΗΣΙ | 12:05 | 12:15 |
ΠΥΘΑΓΟΡΕΙΟ | 13:30 | 13:45 |
ΑΓΑΘΟΝΗΣΙ | 15:05 | 15:15 |
ΑΡΚΙΟΙ | 16:20 | 16:25 |
ΠΑΤΜΟΣ | 17:15 | 17:25 |
ΛΕΙΨΟΙ | 18:15 | 18:20 |
ΛΕΡΟΣ | 19:25 | 19:35 |
ΚΑΛΥΜΝΟΣ | 21:00 | Δ |
Πηγή: By Ship Travel