Το By Ship Travel κοινοποίησε τα αεροπορικά και ακτοπλοϊκά δρομολόγια ΑΠΟ και ΠΡΟΣ Σάμο για την καλοκαιρινή περίοδο. Αναλυτικά:
ΠΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΣΑΜΟ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ
ΔΕΥΤΕΡΑ | ΤΡΙΤΗ | ΤΕΤΑΡΤΗ | ΠΕΜΠΤΗ | ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | ΣΑΒΒΑΤΟ | ΚΥΡΙΑΚΗ | |
OLYMPIC | 09:30 | 07:25 | 07:25 | 09:30 | 07:25 | 09:30 | 07:25 |
13:25 | 13:25 | ||||||
17:35 | 17:35 | 17:35 | 17:35 | 17:35 | 17:35 | 17:35 | |
ASTRA | 10:30 | 15:00 |
ΠΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΣΑΜΟ
ΔΕΥΤΕΡΑ | ΤΡΙΤΗ | ΤΕΤΑΡΤΗ | ΠΕΜΠΤΗ | ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | ΣΑΒΒΑΤΟ | ΚΥΡΙΑΚΗ | |
OLYMPIC | 08:10 | 06:00 | 06:00 | 08:10 | 06:00 | 08:10 | 06:00 |
12:05 | 12:05 | ||||||
16:15 | 16:15 | 16:15 | 16:15 | 16:15 | 16:15 | 16:15 | |
ASTRA | 09:10 | 13:40 |
ΤΟΠΙΚΕΣ ΠΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΣΑΜΟ
ΔΙΑΔΡΟΜΗ | ΔΕΥΤΕΡΑ | ΤΡΙΤΗ | ΤΕΤΑΡΤΗ | ΠΕΜΠΤΗ | ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | ΣΑΒΒΑΤΟ | ΚΥΡΙΑΚΗ | |
ΘΕΣ/ΝΙΚΗ | ASTRA | 16:40 | 16:00 | |||||
SKY | 11:55 | 11:55 | ||||||
OA | 15:40 | 15:40 | ||||||
ΛΕΣΒΟ | SKY | 13:25 | 13:25 | 13:25 | ||||
ΧΙΟ | SKY | 13:25 | 13:25 | 13:25 | ||||
ΡΟΔΟ | SKY | 19:55 | 19:55 | 19:55 | ||||
ΛΗΜΝΟ | SKY | 13:25 | 13:25 | 13:25 | ||||
ΗΡΑΚΛΕΙΟ | SKY | 19:55 | 19:55 | 19:55 |
ΤΟΠΙΚΕΣ ΠΤΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΣΑΜΟ
ΔΙΑΔΡΟΜΗ | ΔΕΥΤΕΡΑ | ΤΡΙΤΗ | ΤΕΤΑΡΤΗ | ΠΕΜΠΤΗ | ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | ΣΑΒΒΑΤΟ | ΚΥΡΙΑΚΗ | |
ΘΕΣ/ΝΙΚΗ | ASTRA | 15:00 | 14:20 | |||||
SKY | 10:10 | 10:10 | ||||||
OA | 14:00 | 14:00 | ||||||
ΛΕΣΒΟ | SKY | 17:55 | 17:55 | 17:55 | ||||
ΧΙΟ | SKY | 18:55 | 18:55 | 18:55 | ||||
ΡΟΔΟ | SKY | 12:15 | 12:15 | 12:15 | ||||
ΛΗΜΝΟ | SKY | 16:45 | 16:45 | 16:45 | ||||
ΗΡΑΚΛΕΙΟ | SKY |
07:00/ 10:45 |
07:00/ 13:30 |
07:00/ 10:45 |
ΑΚΤΟΠΛΟΪΚΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΑΠΟ ΣΑΜΟ ΓΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑ (ΑΠΟ 11/06)
ΗΜΕΡΑ | ΠΛΟΙΟ | ΩΡΑ | ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ |
ΔΕΥΤΕΡΑ |
ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ
ΔΙΑΓΟΡΑΣ (από 18/06) |
16:00
20:00 |
ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ – ΕΥΔΗΛΟ – ΜΥΚΟΝΟ – ΣΥΡΟ – ΠΕΙΡΑΙΑ
ΒΑΘΥ-ΦΟΥΡΝΟΙ-ΑΓΙΟ ΚΗΡΥΚΟ-ΠΑΤΜΟ-ΠΕΙΡΑΙΑ |
ΤΡΙΤΗ | BLUE STAR PAROS | 11:00 | ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ- ΦΟΥΡΝΟΙ- ΑΓΙΟ ΚΗΡΥΚΟ-ΠΕΙΡΑΙΑ |
ΤΕΤΑΡΤΗ | ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ | 22:30 | ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ-ΕΥΔΗΛΟ-ΠΕΙΡΑΙΑ |
ΠΕΜΠΤΗ | ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ | 16:00 | ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ-ΕΥΔΗΛΟ-ΜΥΚΟΝΟ-ΣΥΡΟ-ΠΕΙΡΑΙΑ |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ |
ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ
BLUE STAR (από 22/06) |
16:00
23:45 |
ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ-ΕΥΔΗΛΟ-ΜΥΚΟΝΟ-ΣΥΡΟ-ΠΕΙΡΑΙΑ
ΒΑΘΥ-ΠΕΙΡΑΙΑ |
ΣΑΒΒΑΤΟ | ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ | 16:00 | ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ-ΕΥΔΗΛΟ-ΜΥΚΟΝΟ-ΣΥΡΟ-ΠΕΙΡΑΙΑ |
ΚΥΡΙΑΚΗ | ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ | 16:00 | ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ-ΕΥΔΗΛΟ-ΜΥΚΟΝΟ-ΣΥΡΟ-ΠΕΙΡΑΙΑ |
ΑΚΤΟΠΛΟΪΚΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΑΠΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΓΙΑ ΣΑΜΟ
ΗΜΕΡΑ | ΠΛΟΙΟ | ΩΡΑ | ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ |
ΔΕΥΤΕΡΑ |
ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ
BLUE STAR PAROS |
07:35
22:00 |
ΠΕΙΡΑΙΑ-ΣΥΡΟ-ΜΥΚΟΝΟ-ΕΥΔΗΛΟ-ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ
ΠΕΙΡΑΙΑ-ΑΓΙΟ ΚΗΡΥΚΟ-ΦΟΥΡΝΟΙ-ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ-ΒΑΘΥ |
ΤΡΙΤΗ |
ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ
ΔΙΑΓΟΡΑΣ |
07:15
17:00 |
ΠΕΙΡΑΙΑ-ΜΥΚΟΝΟ-ΕΥΔΗΛΟ-ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ-ΒΑΘΥ
ΠΕΙΡΑΙΑ-ΜΥΚΟΝΟ-ΠΑΤΜΟ-ΑΓΙΟ ΚΗΡΥΚΟ-ΦΟΥΡΝΟΙ-ΒΑΘΥ |
ΠΕΜΠΤΗ |
ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ
BLUE STAR (ΑΠΟ 21/06) |
07:35
23:55 |
ΠΕΙΡΑΙΑ-ΣΥΡΟ-ΜΥΚΟΝΟ-ΕΥΔΗΛΟ-ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ
ΠΕΙΡΑΙΑ-ΒΑΘΥ |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ | 07:35 | ΠΕΙΡΑΙΑ-ΣΥΡΟ-ΜΥΚΟΝΟ-ΕΥΔΗΛΟ-ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ |
ΣΑΒΒΑΤΟ | ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ | 07:35 | ΠΕΙΡΑΙΑ-ΣΥΡΟ-ΜΥΚΟΝΟ-ΕΥΔΗΛΟ-ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ |
ΚΥΡΙΑΚΗ | ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ | 07:35 | ΠΕΙΡΑΙΑ-ΣΥΡΟ-ΜΥΚΟΝΟ-ΕΥΔΗΛΟ-ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ |
ΑΚΤΟΠΛΟΪΚΑ ΤΟΠΙΚΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΝΑΧΩΡΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΣΑΜΟ
ΔΙΑΔΡΟΜΗ | ΔΕΥΤΕΡΑ | ΤΡΙΤΗ | ΤΕΤΑΡΤΗ | ΠΕΜΠΤΗ | ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | ΣΑΒΒΑΤΟ | ΚΥΡΙΑΚΗ |
ΣΑΜΟ-ΚΑΒΑΛΑ | 16:45 | 08:30 | 04:00 | ||||
ΣΑΜΟ-ΛΕΣΒΟ | 16:45 | 08:30 | 04:00 | ||||
ΣΑΜΟ-ΧΙΟ | 16:45 | 08:30 | 04:00 | ||||
ΣΑΜΟ-ΛΗΜΝΟ | 16:45 | 08:30 | 04:00 | ||||
ΣΑΜΟ–ΚΩ–ΡΟΔΟ (BLUE STAR ΑΠΟ 22/06) | 07:35 |
ΑΝΑΧΩΡΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΣΑΜΟ
ΔΙΑΔΡΟΜΗ | ΔΕΥΤΕΡΑ | ΤΡΙΤΗ | ΤΕΤΑΡΤΗ | ΠΕΜΠΤΗ | ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | ΣΑΒΒΑΤΟ | ΚΥΡΙΑΚΗ |
ΚΑΒΑΛΑ-ΣΑΜΟ | 01:00 | 07:45 | 08:00 | ||||
ΛΕΣΒΟ-ΣΑΜΟ | 12:00 | 15:45 | 19:30 | ||||
ΧΙΟ-ΣΑΜΟ | 15:35 | 18:20 | 23:05 | ||||
ΛΗΜΝΟ-ΣΑΜΟ | 05:40 | 11:10 | 13:10 | ||||
ΡΟΔΟ-ΣΑΜΟ* | 17:00 | ||||||
ΚΩ-ΣΑΜΟ* | 20:15 |
ΑΚΤΟΠΛΟΪΚΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΙΚΑΡΙΑΣ – ΦΟΥΡΝΩΝ ΜΕ ΤΟ «ΠΑΝΑΓΙΑ ΘΕΟΤΟΚΟΣ»
ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΠΕΜΠΤΗ
ΛΙΜΑΝΙ | ΑΦΙΞΗ | ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ |
ΦΟΥΡΝΟΙ | 07:00 | |
ΘΥΜΑΙΝΑ | 07:05 | 07:15 |
ΧΡΥΣΟΜΗΛΙΑ | 07:35 | 07:45 |
ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ | 09:10 | 15:00 |
ΧΡΥΣΟΜΗΛΙΑ | 16:25 | 16:35 |
ΘΥΜΑΙΝΑ | 16:55 | 17:05 |
ΦΟΥΡΝΟΙ | 17:10 |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΛΙΜΑΝΙ | ΑΦΙΞΗ | ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ |
ΦΟΥΡΝΟΙ | 18:30 | |
ΘΥΜΑΙΝΑ | 20:15 |
ΣΑΒΒΑΤΟ
ΛΙΜΑΝΙ | ΑΦΙΞΗ | ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ |
ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ | 07:00 | |
ΦΟΥΡΝΟΙ | 08:40 | 08:50 |
ΘΥΜΑΙΝΑ | 08:55 | 09:05 |
ΑΓΙΟΣ ΚΗΡΥΚΟΣ | 09:50 | 16:00 |
ΘΥΜΑΙΝΑ | 16:45 | 16:55 |
ΦΟΥΡΝΟΙ | 17:00 | 17:10 |
ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ | 18:50 | 19:00 |
ΦΟΥΡΝΟΙ | 20:40 |
ΚΥΡΙΑΚΗ
ΛΙΜΑΝΙ | ΑΦΙΞΗ | ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ |
ΦΟΥΡΝΟΙ | 06:00 | |
ΑΓΙΟΣ ΚΗΡΥΚΟΣ | 06:50 | 07:00 |
ΘΥΜΑΙΝΑ | 07:45 | 07:55 |
ΦΟΥΡΝΟΙ | 08:00 | 08:10 |
ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ | 09:50 | 16:00 |
ΦΟΥΡΝΟΙ | 17:40 | 17:50 |
ΘΥΜΑΙΝΑ | 17:55 | 18:05 |
ΑΓΙΟΣ ΚΗΡΥΚΟΣ | 18:50 | 19:00 |
ΦΟΥΡΝΟΙ | 19:50 |
ΑΝΑΧΩΡΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΠΥΘΑΓΟΡΕΙΟ ΓΙΑ ΑΡΚΙΟΥΣ – ΑΓΑΘΟΝΗΣΙ – ΠΑΤΜΟ – ΛΕΙΨΟΥΣ – ΛΕΡΟ – ΚΑΛΥΜΝΟ – ΚΩ – ΡΟΔΟ – ΣΥΜΗ
ΔΙΑΔΡΟΜΗ | ΔΕΥΤΕΡΑ | ΤΡΙΤΗ | ΤΕΤΑΡΤΗ | ΠΕΜΠΤΗ | ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | ΣΑΒΒΑΤΟ | ΚΥΡΙΑΚΗ |
ΑΡΚΙΟΙ |
15:30* |
13:45* | 13:30** | 15:30* |
08:30*** 13:30** |
13:45*
|
|
ΑΓΑΘΟΝΗΣΙ |
15:30* |
08:30*** | 13:45* | 13:30** | 15:30* |
08:30*** 13:30** |
13:45* |
ΠΑΤΜΟ |
08:30*** 15:30* |
08:30*** | 13:45* |
08:30*** 13:30** |
08:30*** 15:30* |
08:30*** 13:30** |
08:30*** 13:45* |
ΛΕΙΨΟΙ |
08:30*** 15:30* |
08:30*** | 13:45* |
08:30*** 13:30** |
08:30*** 15:30* |
08:30*** 13:30** |
08:30*** 13:45* |
ΛΕΡΟ |
08:30*** 15:30* |
08:30*** | 13:45* |
08:30*** 13:30** |
08:30*** 15:30* |
08:30*** 13:30** |
08:30*** 13:45* |
ΚΑΛΥΜΝΟ |
08:30*** 15:30* |
08:30*** | 13:45* | 08:30*** |
08:30*** 15:30* |
08:30*** |
08:30*** 13:45* |
ΚΩ | 08:30*** | 08:30*** | 08:30*** | 08:30*** | 08:30*** | 08:30*** | |
ΡΟΔΟ | Via KOS | 08:30*** | Via KOS | Via KOS | Via KOS | ||
ΣΥΜΗ | 08:30*** |
* NISSOS KALYMNOS ** ANNA EXPRESS *** KATAMARAN
ΑΦΙΞΕΙΣ ΣΤΟ ΠΥΘΑΓΟΡΕΙΟ ΑΠΟ ΑΡΚΙΟΥΣ – ΑΓΑΘΟΝΗΣΙ – ΠΑΤΜΟ – ΛΕΙΨΟΥΣ – ΛΕΡΟ – ΚΑΛΥΜΝΟ – ΚΩ – ΡΟΔΟ – ΣΥΜΗ
ΔΙΑΔΡΟΜΗ | ΔΕΥΤΕΡΑ | ΤΡΙΤΗ | ΤΕΤΑΡΤΗ | ΠΕΜΠΤΗ | ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | ΣΑΒΒΑΤΟ | ΚΥΡΙΑΚΗ |
ΑΡΚΙΟΙ | 11:00* | 11:00* | 07:35** | 11:00* |
07:35** 16:20*** |
11:00* | |
ΑΓΑΘΟΝΗΣΙ | 12:15* | 12:15* | 09:45** | 12:15* |
09:45** 16:55*** |
12:15* | |
ΠΑΤΜΟ |
10:00* 15:55*** |
10:00* 17:10*** |
07:00** 15:55*** |
10:00* 15:55*** |
07:00** 15:55*** |
10:00* 15:55*** |
|
ΛΕΙΨΟΙ |
08:55* 15:25*** |
08:55* |
08:05** 15:25*** |
08:55* 15:25*** |
08:05** 15:25*** |
08:55* 15:25*** |
|
ΛΕΡΟ |
07:40* 15:00*** |
07:40* 16:25*** |
08:45** 15:00*** |
07:40* 15:000*** |
08:45** 15:00*** |
07:40* 15:000*** |
|
ΚΑΛΥΜΝΟ |
06:00* 14:10*** |
06:00* 14:10*** |
14:10*** |
06:00* 14:10*** |
14:10*** |
06:00* 14:10*** |
|
ΚΩ | 13:30*** | 15:25*** | 13:30*** | 13:30*** | 13:30*** | 13:30*** | |
ΡΟΔΟ | Via KOS | 13:00*** | Via KOS | Via Kos | Via Kos | ||
ΣΥΜΗ | 13:55*** |
* NISSOS KALYMNOS ** ANNA EXPRESS *** KATAMARAN
ΗΜΕΡΗΣΙΕΣ ΚΡΟΥΑΖΙΕΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΣ PRIDE
Ακτοπλοϊκές Αναχωρήσεις από Σάμο (Γενικό πλάνο) για διάφορους προορισμούς