Νίκη με 3-0 σετ για τον Κέρκη Μαραθοκάμπου Σάμου και απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής

Απογοήτευσαν οι Κροάτες

Με τα γκολ στο ντέρμπι μίσους!

Γράφει ο Αντώνης Κόκκινος Τα πιο ψαγμένα προγνωστικα στοιχηματος για σημερα Θα το κάνω για γούρι μου φαίνεται να γράφω τη στήλη πριν γίνει το

Άλλη μια καταπληκτική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Κέρκης Μαραθοκάμπου Σάμου στο πρωτάθλημα της Pre League του βόλεϊ (στον Α΄όμιλο) και σημείωσε την 4η σερί νίκη του.

Αυτή τη φορά νίκησε τον ΑΟ Αιγιαλέων στο κλειστό γυμναστήριο Σάμου με 3-0 σετ. Η ομάδα του Αιγιαλέων ήταν ανταγωνιστική μόνο στα πρώτα δύο σετ, ενώ στο 3ο σετ μπορούμε να πούμε ότι κατέρρευσε αγωνιστική κι έτσι η νίκη ήρθε εύκολα για τον Κέρκη Μαραθοκάμπου Σάμου, που έπειτα από τέσσερις αγωνιστικές βρίσκεται στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ο αγώνας ξεκίνησε με καθυστέρηση πενήντα περίπου λεπτών, λόγω τραυματισμού του πρώτου διαιτητή κ. Σπύρου Πρέντα, όταν κατά την προθέρμανση των δύο ομάδων δέχθηκε την μπάλα στο πρόσωπό του και αντιμετώπισε προσωρινό πρόβλημα στην όρασή του. Τελικά μετά από εξέταση σε ιδιώτη ιατρό στην πόλη της Σάμου, αποδείχθηκε ότι ο τραυματισμός δεν ήταν ανησυχητικός κι έτσι πρώτος διαιτητής ορίσθηκε ο κ. Γιώργος Καραδημητρίου και δεύτερος ο κ. Χιώτης Δημήτρης οι οποίοι τα πήγαν πολύ καλά.

Για άλλη μια φορά οι φίλαθλοι έδωσαν το γνωστό παλμό στην ομάδα και ήταν δίπλα στους παίκτες σε κάθε λεπτό του αγώνα.

Τα σετ: 25-18 (σε 23’) , 25-20 (σε 26΄), 25-12 (σε 18΄).

ΑΣ ΚΕΡΚΗΣ ΜΑΡΑΘΟΚΑΜΠΟΥ ΣΑΜΟΥ (ΨΑΡΡΑΣ): ARAYA, ΓΑΒΡΙΗΛ, ΚΟΝΤΟΚΩΣΤΑΣ/λ, ΜΠΑΡΑΜΠΑΤΗΣ, ΣΤΡΑΤΟΣ, ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ/λ, NAZARENO, ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΚΑΝΑΣΑΡΟΣ, ΚΟΥΤΣΟΜΥΤΗΣ, ΜΠΑΡΜΠΟΥΝΗΣ, ΤΟΥΡΝΑΚΗΣ

ΑΟ ΑΙΓΙΑΛΕΩΝ: ΝΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΑΛΙΤ, ΔΗΜΗΣΙΑΝΟΣ, ΣΛΑΛΑΒΑΣΙΔΗΣ, LUP-PEREIRA, ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΑΥΡΑΓΑΝΗΣ, ΠΑΠΑΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ/λ, ΒΛΑΧΟΣΤΑΘΗΣ, ΧΑΣΑΠΗΣ.