Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη το ποδηλατικό διήμερο Samos Cycling 2016. Όλα τ’ αποτελέσματα

Με πολύ μεγάλη επιτυχία και αρκετές συμμετοχές πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 3 και 4 Δεκεμβρίου το ποδηλατικό διήμερο Samos Cycling 2016. Το πρόγραμμα των δύο ημερών περιελάμβανε:

Σάββατο 03/12/2016

Αγώνας χρονομέτρου

Κυριακή 4/12/2016

Αγώνας αντοχής

00SamosCycling201601

Ενώ οι κατηγορίες ήταν για ποδήλατα δρόμου – κούρσας και ποδήλατα βουνού ΜΤΒ.

Οι πολύ καλές καιρικές συνθήκες βοήθησαν ώστε να ολοκληρωθούν με επιτυχία και οι δύο ημέρες των αγώνων.

Άλλη μια πολύ καλή διοργάνωση από τον ΕΟΠΣ Σάμου (Τμήμα δρομέων), που μας έχει συνηθίσει πλέον να βάζει τον πήχη πολύ ψηλά σε ότι και αν κάνει.

Στις απονομές που έγιναν συγκεντρωτικά την Κυριακή 04 Δεκεμβρίου παρευρέθηκαν η πρόεδρος του ΔΟΠΠΟΝΑΣ κα Άννυ Ανδρεάδου και ο πρόεδρος της Δημοτικής Κοινότητας Σαμίων κ. Δημήτρης Βογιατζής.

Αλέξης Κομνηνός

Περισσότερες φωτογραφίες μπορείτε να δείτε εδώ…

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Δήμο Βομβολάκη για την παραχώρηση φωτογραφιών από την 1η μέρα του Samos Cycling 2016.

Τα αποτελέσματα χρονομέτρου

Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΦΩΚΟΣ ΤΑΚΗΣ Α 0:06:56
2 ΣΗΜΑΝΤΗΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Α 0:07:27
3 ΓΕΝΝΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Α 0:07:55
4 ΒΟΜΒΟΛΑΚΗΣ ΔΗΜΟΣ Α 0:08:02
5 ΤΣΟΛΑΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α 0:08:21
6 ΠΡΩΤΟΓΕΡΑΚΗΣ ΕΜΜ. Α 0:08:35
7 ΤΣΟΛΑΚΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ Α 0:12:58
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΟΥ ΜΤΒ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ SLICK
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ Α 0:06:32
2 ΚΑΡΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ Α 0:07:12
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΟΥ ΚΟΥΡΣΑΣ
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΠΑΡΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Α 0:13:29
2 ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Α 0:14:22
3 ΑΛΕΞΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Α 0:15:14
4 ΜΙΧΕΛΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ Α 0:15:56
5 ΣΚΑΠΕΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Α 0:15:58
6 ΛΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Α 0:16:19
7 ΚΑΖΟΓΛΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ Α 0:17:10
8 ΑΝΕΜΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ Α 0:19:56
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΟΥ ΚΟΥΡΣΑΣ
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣ ΗΛΙΑΣ ΑΒ 0:15:29
2 ΣΑΚΑΝΤΑΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΒ 0:17:04
3 ΠΡΙΝΙΑΣ ΑΛΕΞΗΣ ΑΒ 0:17:20
4 ΜΟΥΡΤΟΣ ΕΥΤΥΧΙΟΣ ΑΒ 0:17:58
5 ΓΟΥΛΙΕΛΜΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΑΒ 0:18:28
6 ΒΑΡΜΑΞΙΔΗΣ ΟΜΗΡΟΣ ΑΒ 0:19:05
7 ΖΑΦΕΙΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΒ 0:19:46

Τα αποτελέσματα αντοχής

Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΓΕΝΝΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Α 1:30:19
2 ΣΗΜΑΝΤΗΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Α 1:30:24
3 ΦΡΑΓΚΟΣ ΘΕΟΛΟΓΟΣ Α 1:37:05
4 ΤΣΟΛΑΚΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Α 1:38:26
5 ΤΣΙΤΣΕΚΛΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Α 1:40:44
6 ΠΡΩΤΟΓΕΡΑΚΗΣ ΕΜΜ. Α 1:41:07
7 ΦΛΩΡΟΥΣ ΛΑΜΠΡΟΣ Α 1:42:46
8 ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Α 1:46:22
9 ΠΑΣΑΛΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ Α 1:52:31
10 ΚΟΤΣΙ ΓΙΟΥΛΙΑΝ Α 1:53:51
11 ΚΑΜΠΕΡΑΙ ΙΩΝΑΣ Α 2:03:43
12 ΤΣΟΛΑΚΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ Α 2:23:16
13 ΣΚΑΛΑΙΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ Γ 2:24:31
14 ΒΡΕΤΤΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Α 2:24:33
15 ΚΑΝΤΑΡΖΟΓΛΟΥ ΝΙΚΗΤΑΣ Α 2:24:34
16 ΛΕΟΥΤΣΑΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ Α 2:24:35
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΝΤΟΧΗΣ ΜΤΒ  
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΒΟΜΒΟΛΑΚΗΣ ΔΗΜΟΣ ΑΒ 1:35:04
2 ΜΥΛΩΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΒ 1:48:10
3 ΚΑΡΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΑΒ 2:03:45
4 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΒ 2:08:54
5 ΣΑΚΕΛΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΒ 2:13:50
6 ΚΑΡΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΒ 2:13:52
7 ΑΡΜΕΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΒ 2:24:32
       
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΝΤΟΧΗΣ ΜΤΒ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ SLICK
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΒΑΚΙΑΡΟΣ ΕΜΜ. ΑΒ 1:32:31
2 ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ Α 1:35:19
3 ΚΑΡΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΩΝ Α 1:38:42
4 ΜΟΥΣΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΑΒ 1:47:41
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΝΤΟΧΗΣ ΚΟΥΡΣΑΣ  
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΣΚΑΡΟΣ ΜΑΝΟΣ Α 2:49:05
2 ΠΑΡΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Α 2:49:06
3 ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Α 2:55:43
4 ΜΙΧΕΛΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ Α 3:07:10
5 ΛΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Α 3:10:00
6 ΑΛΕΞΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Α 3:11:43
7 ΚΑΖΟΓΛΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ Α 3:17:27
8 ΣΚΑΠΕΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Α 3:18:28
9 ΛΑΝΔΡΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Α 3:18:50
10 ΦΩΚΟΣ ΤΑΚΗΣ Α 3:22:41
11 ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ Α 3:36:06
12 ΓΙΑΝΝΙΣΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Α 3:41:37
13 ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Α 3:57:50
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΝΤΟΧΗΣ ΚΟΥΡΣΑΣ  
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣ ΗΛΙΑΣ ΑΒ 3:05:03
2 ΠΡΙΝΙΑΣ ΑΛΕΚΟΣ ΑΒ 3:29:18
3 ΓΟΥΛΙΕΛΜΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΑΒ 3:29:49
4 ΒΑΡΜΑΞΙΔΗΣ ΟΜΗΡΟΣ ΑΒ 3:32:54
5 ΜΟΥΡΤΟΥ ΕΥΤΥΧΙΟΣ ΑΒ 3:40:55
6 ΑΡΓΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΒ 3:50:22
7 ΖΑΦΕΙΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΒ 3:50:23
8 ΣΑΚΑΝΤΑΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΒ 4:06:00
9 ΣΙΓΑΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΑΒ 4:08:20